Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Samochody

Marki samochodów

Marki samochodów

Firma AC została założona już ponad sto lat temu w 1901 roku, w 2005 przeniosła się na Maltę i do końca roku 2008 produkowała tam w niewielkiej liczbie egzemplarzy model Cobra. Od początku 2009 roku auta marki AC są wytwarzane w Niemczech przez firmę Gullwing GmbH. Aktualny model nazywa się Mark VI i jest dostępny z silnikami o mocy 437-647 KM.

AC Cobra to samochód sportowy, stworzony przy współudziale angielskiej firmy AC Cars i Carrolla Shelby'ego który był produkowany pierwotnie na bazie zmienionej nieco karoserii modelu Ace. Stosowano w nich mocne silniki V8 4,2 litra od Forda później zaczęto stosować silniki o pojemności 4,7 litra, mechanizm różnicowy od Jaguara E-Type oraz hamulce tarczowe na przednie i tylne koła. Ostatecznie zaprzestano produkcji tego modelu (na bazie Ace) w 1965 roku wraz z wprowadzeniem do produkcji modelu 427. W 1964 roku wersja Cobra GT wygrała 24-godzinny wyścig w Le Mans.

AC Cobra 427 lub Shelby Cobra 427 powstał w 1965 roku poprzez zastosowanie silnika V8 o pojemności 6989 cm³ i mocy 425 KM. Samochody te cechowały m.in. aluminiowe nadwozie oraz gruntownie przebudowano elementy zawieszenia. Od wielu lat na całym świecie powstaje wiele replik tego słynnego samochodu. Ostatnio powstała nowa wersja : Weineck Cobra 780 cui Limited Edition.


Wszystkie modele AC - dane techniczne


Popularne modele AC

Ac CobraAc Ace


iOgloszenia.com Poleca

 

Komisy samochodowe

U nas znajdziesz sprawdzone komisy samochodowe z całej Polski. Skup i sprzedaż samochodów.
 

Wypożyczalnie samochodów

Potrzebujesz sprawdzonej wypożyczalni aut. Wyszukaj najbliższą wypożyczalnie w Twoim mieście.
 

Warsztaty samochodowe

Wyszukaj warsztat samochodowy polecany przez innych kierowców i umów wizytę przez Internet.

Ogłoszenia motoryzacyjne

Aktualne oferty sprzedaży nowych i używanych samochodów. Dodaj bezpłatnie ogłoszenie.