Książki motoryzacyjne

Zima to ciężki okres dla naszych samochodów. Woda, sól drogowa, błoto - to wszystko może sprawić, ze elementy z naszego podwozia mogą zacząć rdzewieć. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć auto na zimę, aby uniknąć korozji.

Każdy kierowca marzy o aucie z pięknym lakierem. Niestety na jego stan wpływa wiele rzeczy i nie zawsze mamy na nie wpływ, takich jak opady, nasłonecznienie, itp. Do tego dochodzą jeszcze rysy, które mimo naszej szczególnej uwagi i tak pojawiają się na lakierze.

Zima to najbardziej znienawidzona pora roku wśród kierowców. Sól drogowa, mróz, lód, śnieg, to wszystko sprawia, że auto czasem nie chce z nami współpracować. A roztopiona breja śniegowa jest nie tylko uciążliwa, ale czasem powoduje, ze mamy problem z wyjechaniem samochodem.

Wiele osób, kupując  samochód, coraz częściej decyduje się na zakup auta z automatyczną skrzynią biegów. Jest to wygodne szczególnie w mieście, gdzie podczas jazdy angażujemy tylko jedną nogę no i nie musimy wiecznie wciskać sprzęgła. Zanim jednak zdecydujemy się za kupno auta z automatem powinniśmy pamiętać o kilku ważnych rzeczy.

Za oknem temperatura powoli sie podnosi, a dla niektórych kierowców to już pierwszy sygnał, żeby zmienić opony. Pamiętajmy jednak, że te wahania temperatur są na początku normalne, więc nie zmieniajmy pochopnie opon w naszym aucie. A gdy za oknem znów pojawi się śnieg a temperatura spadnie mocno poniżej zera, letnie opony mogą nam nie wystarczyć.

Uruchomienie pojazdu przy minusowych temperaturach zwykle wiąże się tylko z cudem. Szczególnie, gdy nie zadbaliśmy uprzednio a akumulator, sprawdzenie alternatora, świec, czy przewodów, może się okazać, że nasze auto nie chce z nami współpracować.

Brzydkiego zapachu dymu papierosowego trudno się pozbyć gdyż sam dym wsiąka dosłownie wszędzie. A osoba, która nie pali papierosów od razu jest w stanie go wyczuć.Usuwanie przykrych zapachów z samochodu bywa nie lada kłopotliwe. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z dymem papierosowym, pozbycie się go może być trudne.

Problem z odpaleniem auta w okresie zimy to zmora większości kierowców. I nawet najbardziej sprawne technicznie auto może odmówić nam posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Minusowe temperatury nie sprzyjają naszym samochodom.

Plamy na tapicerce to niestety coś, czego nie jesteśmy w stanie uniknąć. Szczególnie jeśli przewozimy autem nasze zwierzaki, czy dzieci, czasem jest to jak walka z wiatrakami. Jeśli jednak na walkę z plamami poświęcimy nieco wysiłku, może nam się to opłacić.

Parowanie szyb w aucie to problem niejednego kierowcy. I jest to nie tyle uciążliwe, co niebezpieczne, bowiem zła widoczność przedniej szyby może doprowadzić do wypadku lub kolizji.